KONST / Litografier / Färglitografi 12422007
nr 1242 2007
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Färglitografi, Gunnar Johnsson, "Nätlagaren". Signerad, numrerad 13/75, Motivet. 24x28 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 mars 2019
kl 19:44:56
2/3 17:28:41
18 mar
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson